„Bliscy Pana” – wystawa w twardogórskim kościółku

042-2Od czwartku 6 czerwca, przez cztery dni można było oglądać w Kościele pw Świętej Twórcy i Matki Boskiej kolejną wystawę zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Twardogórze.

Tym razem swoje prace prezentował na wystawie pod tytułem „Bliscy Pana” Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach pod kierownictwem Krzysztofa Gawrońskiego. Wystawę przygotowali pracownicy Warsztatu: Magdalena Kuchczyńska, Bogdan Jankowski, Katarzyna Telka, Marek Ostrowicz, Justyna Pietroń i Magdalena Zobek wraz z uczestnikami warsztatu.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał burmistrz miasta i gminy Twardogóra Jan Dżugaj, kierownik Warsztatu Krzysztof Gawroński i dyrektor Biblioteki Beata Pięta. Na otwarcie przybyli dyrektorzy gminnych szkół i placówek wychowawczych: Halina Bernacka, Edyta Pciak-Rogala, Renata Szmajek, Magdalena Żerebecka oraz bibliotekarka Jadwiga Woźniak w zastępstwie Andrzeja Fialipiaka, pracownicy i uczestnicy Warsztatu, a także młodzież z Gimnazjum nr 1 pod opieką nauczycielki Ireny Puchalskiej.

Osoby biorące udział w otwarciu wystawy obejrzeli film ilustrujący codzienną pracę Warsztatu. Uczestnicy warsztatu przygotowali także część artystyczną spotkania. Potem wszyscy podziwiali prace z poszczególnych pracowni funkcjonujących w dobroszyckim ośrodku. Uwagę zwracały też ogromne zdjęcia przedstawiające uczestników Warsztatu wykonane przez fotografika Michała Szumińskiego.

Od czwartku do niedzieli wystawę obejrzało prawie 700 osób.