„Bądż piękna” – otwarty pokaz stylizacji i wizażu

Biblioteka w niecodziennym wydaniu

Pragnienie każdej kobiety, jakim jest „być piękną”, stało się hasłem przewodnim profesjonalnego pokazu wizażu i mody, który odbył się 21 listopada 2011 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy.

Na spotkanie przyszły licznie panie z Twardogóry i okolic.

Pokaz poprowadziła Agata Sawicka, absolwentka Akademii Wizażu w Szczecinie, a zarazem przedstawicielka ekskluzywnych kosmetyków marki Gosh, którymi to właśnie trzy wykwalifikowane wizażystki robiły makijaże.

Prowadząca rozpoczęła wystąpienie od przedstawienia pokrótce historii malowania się kobiet, począwszy od starożytności, skończywszy na współczesności.

Zaskoczenie wśród słuchaczek wzbudził fakt, że w starożytnym Egipcie kobiety wysoko sytuowane malowały usta krwią z węża.

Ciekawym elementem spotkania był również pokaz mody, który przygotowała i poprowadziła Irena Krzyżanowska, właścicielka sklepu Prestige w Twardogórze. Znawczyni najnowszych trendów dopasowała każdej, malowanej pani modne kostiumy w sezonie jesień- zima 2011.

Połączenie świetnego make-upu z ubraniami, z najwyższej półki zrobiło na uczestniczkach piorunujące wrażenie. Wszystkie twardogórskie modelki, które poddały się metamorfozie fotografował Henryk Zdanowicz.

Na koniec spotkania absolwentka wizażu udzielała porad kosmetycznych.

Fot. Henryk Zdanowicz