„2012 – rok pisarzy polskich” – wystawa w Goszczu

img_0032W Filii Bibliotecznej w Goszczu można oglądać wystawę poświęconą życiu i twórczości pisarzy polskich, którzy w tym roku obchodzą swoje jubileusze.

Janusza Korczaka (1878-19420), polskiego lekarza pochodzenia żydowskiego, pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego (70-rocznica śmierci i 100-rocznica założenia przez niego Domu Sierot dla dzieci żydowskich w Warszawie).

Józefa Ignacego Kraszewskiego (1812-1987), polskiego pisarza , publicysty, wydawcy, historyka, działacza społecznego i politycznego, autora z największą liczbą wydanych książek i wierszy w historii literatury polskiej (200-rocznica urodzin)

Ks. Piotra Skargi (1536-1612), jezuity, teologa, kaznodziei króla Zygmunta III Wazy, rektora Kolegium Jezuitów w Wilnie, pierwszego Rektora Uniwersytetu Wileńskiego, autora kilkudziesięciu książek utrzymanych w duchu religijnym (400-rocznica śmierci).

Wystawie poświęconej tym znanym Polakom towarzyszy ekspozycja ich książek, które można znaleźć na bibliotecznych półkach.