Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Przedszkolaki w wiosce smerfów

img_027_z11 maja br. pozostanie miłym i radosnym wspomnieniem dla najmłodszych twardogórzan z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej. Zajęcia pod hasłem: ,,W krainie bajki” odbyły się w bibliotece publicznej w Twardogórze, w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Tydzień bibliotek 2012”.

Tegoroczne motto kampanii: ,,Biblioteka ciągle w grze” znalazło swoje odzwierciedlenie w zabawach, w których uczestniczyły dzieci. Wiele gier było opartych na czynnościach ruchowych, nie zabrakło również chwili wyciszenia. Przedszkolaki odbyły turniej smerfokoszykówki, zbierały do koszyczków ulubione przysmaki niebieskich stworków, czyli smerfojagody, a także odtańczyły w kółku charakterystyczny taniec bajkowych postaci. Zabawy te przeplatane były z zadaniami rysunkowymi, podczas których dzieci słuchały również muzyki, powstałej dla potrzeb tejże kreskówki. W wielkim skupieniu maluchy wysłuchały historyjek o smerfach, które czytała prowadząca zajęcia, a następnie odpowiadały na pytania związane z tym, co wcześniej usłyszały. Na koniec wszyscy udali się do domku smerfa kucharza, by otrzymać słodkie ciasteczko.

Zajęcia, w których brały udział dzieci miały na celu wzbudzić w nich potrzebę oglądania bajek w wersji rysunkowej, sięgając po tzw. tradycyjną książkę, której nie da się zastąpić animacjami w wersji telewizyjnej, czy też komputerowej, ponieważ żadna z tych form odbioru bajki nie rozwija tak wyobraźni dziecka i nie pobudza go do twórczego myślenia. W związku z powyższym, jedynie książka zyskuje miano niezastąpionej.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up