Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Przedszkolaki w bibliotece.

img_5037W środę 25 stycznia w dziale dla dzieci gościła grupa przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze pod opieką pań Elżbiety Sobczyńskiej, Justyny Marszałek, Ewy Walczak, Lidii Karkoszki i Anny Bernackiej, na głośnym czytaniu opowiadania Astrid Lindgren „Dzień dziecka w Bullerbyn”.

Maluchy zapamiętały wiele szczegółów z czytanego tekstu, bawiły się w zabawy ruchowe metodą KLANZY i śpiewały piosenki. Na pożegnanie otrzymały od bibliotekarki kolorowanki i zakładki.
W 2012 roku przypada 10-ta rocznica śmierci Astrid Lindgrem – wielkiej szwedzkiej pisarki, która książką o Fizi Pończoszance zrewolucjonizowała nie tylko szwedzką, ale i światową literaturę dla dzieci. W swoich książkach pisarka zawsze brała stronę dziecka, sama zresztą nigdy nie zapomniała jak to jest nim być, przez co zaskarbiła sobie miłość młodych czytelników na całym świecie.
W bieżącym roku twardogórska biblioteka postanowiła powspominać twórczość Astrid Lindgren na comiesięcznych głośnych czytaniach. Czytać dzieciom będą bibliotekarki i znani twardogórzanie.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up