Projekt „Jestem online! A jaka jest Twoja supermoc?”

Twardogórska biblioteka zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie umiejętności cyfrowych „Jestem online! A jaka jest Twoja supermoc?”.

Uczestnicy kursu nauczą się jak w praktyce korzystać z różnych usług w Internecie. Realizowane tematy będą dotyczyć zagadnień: bezpieczeństwa i ochrony online; wydawania pieniędzy online; serwisy obywatelskie: mObywatel i Profil Zaufany, higiena cyfrowa, bezpłatna komunikacja oraz rozrywka przez Internet. Celem zajęć jest poznanie możliwości wykorzystania Internetu w życiu codziennym. Nie ma znaczenia poziom umiejętności – jest możliwość szkolenia od podstaw w korzystaniu z Internetu. W trakcie trwania projektu przewidziane są również spotkania ze specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci oraz usług internetowych. Zajęcia będą realizowane we wrześniu i październiku w czytelni internetowej w Twardogórze oraz we filii w Goszczu. Biblioteka zapewnia dostęp do darmowych komputerów oraz laptopów połączonych z Internetem. Jest również możliwość pracy na prywatnym smartfonie lub sprzęcie. Można wziąć udział w wybranych zajęciach lub całym kursie. Oferta skierowana jest do dorosłych mieszkańców naszej gminy, w szczególności seniorów, mieszkańców wsi oraz osób w wieku 50+. Podczas zajęć zapewniamy słodkie przerwy kawowe. Wszelkie informacje pod numerem tel. 71 315 80 17. Zapisy w czytelni internetowej twardogórskiej biblioteki.

Projekt jest finansowany ze środków Good Things Foundation, realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Środki te zostały przyznane twardogórskiej bibliotece w ramach konkursu grantowego „Cyfrowe Supermoce”.