Projekt „jestem online! A jaka jest Twoja supermoc?”

Od 12 września 2022 roku w twardogórskiej bibliotece realizowany jest projekt "Jestem online! A jak jest Twoja supermoc?".

Znalazł się on wśród 27 projektów wyłonionych w konkursie grantowym „Cyfrowe supermoce”. Projekt finansowany jest ze środków Good Things Foundation , realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach umowy grantowej zawartej z naszą biblioteką.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych seniorów gminy Twardogóra. Zajęcia projektowe prowadzone są w czytelni internetowej oraz w fili bibliotecznej Goszczu. Uczestnicy zapoznali się m.in. z takimi tematami jak: bezpieczeństwo online, zakupy i bankowość online, prawa konsumenta w sieci. 26 września gościem biblioteki był Pan Wojciech Urbaniak, główny specjalista ds. informatyki w Urzędzie Gminy Twardogóra. Przedstawił on uczestnikom warsztatów możliwości jakie daje korzystanie z Profilu Zaufanego oraz „eboi” Gminy Twardogóra.
Seniorzy, którzy uczestniczą w projekcie nabywają praktycznych umiejętności korzystania z cyfrowego potencjału Internetu oraz uczą się jak korzystać z nowoczesnych usług. W ten sposób przeciwdziałamy ich wykluczaniu cyfrowemu i podnosimy jakość życia.