Projekt „Cyfryzacja GOK-ów” w filii w Grabownie Wielkim

Filia w Grabownie Wielkim uczestniczyła w projekcie „Cyfryzacja GOK-ów”, który był realizowany od 1 sierpnia 2022 do 28 lutego 2023 roku.

Zadanie podjęto we współpracy z Fundacją Asuncion Morera. Celem programu było wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej. Bibliotekarka – Izabela Skafarek wzięła udział w 30 godzinach szkoleń z zakresy kompetencji cyfrowych, które może wykorzystać przy tworzeniu oferty skierowanej do odbiorców biblioteki.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Grabownie Wielkim wzięła udział w zajęciach komputerowych, które miały na celu podniesienie kompetencji cyfrowych – bezpiecznego korzystania z Internetu, obsługi programów biurowych oraz edycji plików graficznych. W ramach uczestnictwa w projekcie Filia w Grabownie Wielkim została doposażona w nowy sprzęt komputerowy – 3 tablety i 1 laptop, o łącznej wartości 5338,84 zł.