Poplenerową wystawa prac studentów Wydziałów Architektury Politechnik: Bydgoskiej, Poznańskiej, Wrocławskiej

Od 4 do 26 czerwca zapraszamy do Kuźni Kultury w Goszczu na poplenerową wystawę prac studentów Wydziałów Architektury Politechnik: Bydgoskiej, Poznańskiej, Wrocławskiej.

Obrazy tworzące ekspozycję powstały podczas kwietniowego pleneru pt. „Artefakty minionej epoki rowerowym szlakiem zabytków Chełstów/ Twardogóra/ Goszcz”, zorganizowanego przez naszą bibliotekę we współpracy z Gminą Twardogóra oraz z wykładowcą Politechniki Bydgoskiej Beatą Fertałą-Harlender. Obiekty utrwalone na obrazach to architektoniczne perełki naszego regionu (kompleks pałacowo-parkowy w Goszczu, kościół p.w. św. Idziego Opata w Chełstowie czy dawny kościół ewangelicki Św. Trójcy i Matki Boskiej w Twardogórze oraz inne). Prace są bardzo różnorodne, gdyż powstały w różnych technikach malarskich i rysunkowych. Podczas pleneru, razem ze studentami, pracowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze i także ich prace są częścią wystawy. Zatem tym bardziej zachęcamy do oglądania wystawy, która czynna jest w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 14.00- 18.00.