Pontus idzie do szkoły. Głośne czytanie w bibliotece

img_6454W czwartek z twórczością Astrid Lindgren spotkali się w twardogórskiej Bibliotece Publicznej pierwszoklasiści ze SP nr 1 im. Polskich Noblistów pod opieką wychowawczyni Beaty Pięty.

Bibliotekarka z działu dla dzieci czytała najmłodszym fragment lektury „Dzieci z Bullerbyn” p.t. Pontus idzie do szkoły. Przygody jagniątka Pontusa, które zostało wykarmione butelką przez jedną z bohaterek książki Astrid Lindgren – Lisę, zainteresowały młodych słuchaczy, którzy trafnie odpowiadali na, losowane później, pytania dotyczące wysłuchanego tekstu.

W czasie pobytu w bibliotece dzieci bawiły się w gry słowne i ruchowe m.in. w „Stonogę”, opowiadały o swoich zwierzętach. Okazało się również, że pierwszoklasiści wspaniale radzą sobie z czytaniem i świetnie znają patronów swojej szkoły.

Na pożegnanie wszyscy pierwszoklasiści i ich pani otrzymali gadżety kampanii „Cała Polska czyta Dzieciom”, której twardogórska Biblioteka Publiczna jest uczestnikiem.