Pomyszkuj w bibliotece – wirtualny koncert życzeń dla seniorów w Bibliotece w Goszczu

koncert_2 W Bibliotece Publicznej w Goszczu w Tłusty Czwartek przy pączkach i kawie, zostało zorganizowane wyjątkowe spotkanie dla seniorów- wirtualny koncert życzeń.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek o muzykach i muzyce, śpiewników i płyt CD, a także wystawa o Fryderyku Chopine.

Zaproszeni emeryci z Bibliotecznego Klubu Seniora mogli wyszukać w serwisie You Tube ulubione piosenki z dawnych lat i nie tylko, a następnie wspólnie ich wysłuchać, przy okazji dzieląc się z innymi wspomnieniami czy anegdotami związanymi z piosenką.

Z pomocą bibliotekarki mogli też znaleźć dodatkowe informacje o piosence czy wykonawcy, a także poznać podstawy obsługi komputera. Wszyscy uczestnicy spotkania rejestrowali swój udział w internetowym liczniku akcji „TYDZIEŃ z INTERNETEM 2011”

Tydzień z Internetem to międzynarodowa akcja trwająca od 28 lutego do 5 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe, pod honorowym patronatem Neeline Kroes – europejski komisarz ds.agendy cyfrowej. Na potrzeby akcji został uruchomiony specjalny licznik, który pozwolił na policzenie liczby jej uczestników we wszystkich krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Bibliotek. W Polsce Tydzień z Internetem skierowany był przede wszystkim do osób , po pięćdziesiątym roku życia, aby zachęcić je do posługiwania się komputerem i internetem.

Goszczańskie spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej i ciepłej atmosferze. Odżyło wiele wspomnień z lat młodości. Z rozrzewnieniem i wypiekami na twarzach wspominano szkolne lata i śpiewano dawno zapomniane piosenki, których pierwszych wykonawców oglądano na dużym ekranie przy zastosowaniu projektora podłączonego do laptopa. Takie spotkania można zaliczyć do miana tych , o których się mówi „Trwaj, chwilo trwaj, jesteś taka piękna”.