Polska słowem, pieśnią i tańcem bogata

6-1828 listopada br. w sali pałacowej w Goszczu odbył się koncert ,,Polska słowem, pieśnią i tańcem bogata”, który przygotowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze. Koncert został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przybyli mieli okazję usłyszeć pieśni patriotyczne oraz znamienite utwory z Listy 44. tekstów Antologii Niepodległości.  Ponadto delektowali się pięknem tańca ludowego dzięki występom zespołów folklorystycznych: Czerwonej Kaliny, Skorynianek i Wodniczanek. Swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i muzyczne zaprezentowali: Henryk Jankowski, Mieczysław Franc, Andrzej Szczepaniak i Wojciech Żerebecki. Wisienką na torcie był występ najmłodszej grupy tanecznej – Czarne Jagódki.