Notice: Trying to get property 'geoplugin_countryCode' of non-object in /home/admintw/biblioteka/wp-content/plugins/page-visit-counter/public/class-page-visit-counter-public.php on line 227
Biblioteka Publiczna w Twardogórze - Podsumowanie spotkania z młodzieżą nt. demokracji i suwerenności Polaków w Unii Europejskiej

16 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Twardogórze mieliśmy przyjemność prowadzić spotkanie dla uczniów pt. "Jestem Polakiem i jestem Europejczykiem - porozmawiajmy o naszej demokracji i suwerenności w Unii Europejskiej".

Gościem spotkania był dr Filip Tereszkiewicz – ekspert Team Europe Direct, który przedstawił uczniom system funkcjonowania Unii Europejskiej i jej organy. Uczestnicy wydarzenia otrzymali merytoryczną wiedzę na temat Rady  Europy i Parlamentu Europejskiego: jego kompetencji, roli, sposobów funkcjonowania.  Poruszaliśmy też temat nadchodzących wyborów do Europarlamentu i świadomego udziału w nich. Dyskutowaliśmy o sposobach podejmowania decyzji w UE oraz możliwości wpływu zwykłych ludzi na te decyzje  Osoby szczególnie zainteresowane tematem otrzymały odpowiedzi na zadane pytania, w innych rozbudziliśmy zaciekawienie tematami europejskimi  Na zakończenie uczniowie rozwiązali quiz wiedzy o Unii Europejskiej, a 5-ciu najlepszych uczestników otrzymało drobne upominki od twardogórskiej biblioteki. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie w szkole – Dyrekcji, Nauczycielom i społeczności Uczniów.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”, w którym twardogórska biblioteka bierze udział. Jest to projekt Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus.