Po stronie kobiety- działania Unii Europejskiej wspierające sytuację kobiet – spotkanie w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”

22 maja w twardogórskiej bibliotece odbyło się spotkanie „Po stronie kobiety- działania Unii Europejskiej wspierające sytuację kobiet”. Gościnią spotkania była dr Paula Wiśniewska – ekspertka sieci Team Europe Direct, która merytorycznie wsparła nas w dyskusji o sytuacji kobiet w Polsce. Ekspertka w swojej prezentacji przedstawiła konkretne działania Unii Europejskiej wspierające dążenie kobiet do równości. W drugiej części spotkania dyskutowaliśmy na tematy poruszone w wystąpieniu. Mówiliśmy o:

– przemocy, której doznają kobiety,

– położeniu zawodowym kobiet będących matkami,

– różnicach w wysokości zarobków pomiędzy kobietami a mężczyznami,

– parytetach wyborczych i dostępie kobiet do władzy,

– szansach rozwojowych w zmieniającym się świecie,

– dyskryminacji zawodowej ze względu na płeć i feminizacji określonych grup zawodowych,

– o tym, jak pandemia Covid-19 wpłynęła na położenie kobiet,

– potrzebie edukacji w temacie równości kobiet i mężczyzn.

Spotkanie było dla wszystkich Uczestniczek emocjonujące i pomimo czasu trwania (2 godziny‼) temat nie został wyczerpany.

Dziękujemy Wszystkim osobom obecnym na spotkaniu za udział i aktywne zaangażowanie.

—————————————

Spotkanie organizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus  we współpracy z twardogórską biblioteką.