Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Po pierwsze bezpieczeństwo

img_5075z

Dostrzegając zagrożenia, jakie niesie ze sobą nieodpowiednie korzystanie z Internetu, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze przeprowadziła kurs komputerowy dla dzieci i młodzieży pod hasłem: ,,Biblioteka- miejsce bezpiecznego Internetu”. Zajęcia odbyły się w formie e-learningowej, w dniach od 30 stycznia do 8 lutego br.

O tym, jak bezpiecznie, a jednocześnie swobodnie poruszać się w cyberprzestrzeni dowiedziało się 18 uczniów z twardogórskich placówek edukacyjnych, m. in. dzieci ze SP nr 1, SP nr 2, młodzież z Gimnazjum nr 1 oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Instruktażu rozsądnego surfowania w sieci udzielił młodym internautom ze szkół podstawowych Krzysztof Hołowczyc. Wszystkie informacje, o których mówił kierowca rajdowy znalazły swoje odzwierciedlenie w postaci kilku krótkich filmów animowanych. Po obejrzeniu i wysłuchaniu każdego z nich, dzieci rozwiązywały tzw. zadania zamknięte, które sprawdzały zdobytą przez nich wiedzę. Podobną formę przybrał kurs dla nieco starszych uczniów z gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Cenne wskazówki, dotyczące tego, jak unikać groźnych sytuacji poruszając się w wirtualnym świecie, udzielała wokalistka, Ewa Farna. Ku przestrodze młodych twardogórzan kilku nastolatków dało świadectwo swoich traumatycznych przeżyć, związanych z bezmyślnym korzystaniem z Internetu. To, co usłyszeli i zobaczyli kursanci zdało egzamin, czego najlepszym dowodem są zapewnienia z ich strony, o tym, że zawsze mądrze i rozsądnie surfować będą w sieci, omijając zagrożenia, z których wcześniej nie zdawali sobie nawet sprawy.

Po ukończonym kursie i tej deklaracji każdy z uczestników otrzymał imienny dyplom.

Realizacja zajęć w formie e-learningowej była możliwa dzięki uczestnictwu twardogórskiej biblioteki w programie Akademia Orange dla Bibliotek.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up