Pisarz Wiesław Drabik w twardogórskiej bibliotece

wdrabik_3W środę 11 maja br przyjechał do Twardogóry na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy znany i lubiany autor książeczek dla dzieci Wiesław Drabik.

Pan Wiesław jest z wykształcenia inżynierem chemikiem. Zawsze jednak lubił rysować i robił to naprawdę dobrze. Już w szkole średniej miał indywidualne wystawy swojego malarstwa fantastycznego. W 1989 roku wraz z żoną założył firmę reklamową. Wraz z rozwojem możliwości technicznych firma zaczęła drukować okładki do malowanek Wydawnictwa Skrzat, czasem trzeba było podpisać jakiś rysunek, czasem dodać krótki tekst i tak się wszystko zaczęło. Przełomem był wiersz o wiośnie napisany dla córki Joasi. Pierwsza książka, na którą Wiesław Drabik dostał zamówienie z wydawnictwa, miała być śmieszna i o smoku, i tak powstała „Bardzo śmieszna historia”.

Na spotkanie z pisarzem w twardogórskiej bibliotece przyszły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 z wychowawczyniami Lilianą Gmyrek, Ewą Łysek i Ewą Suchomską.

Pisarz bawił dzieci znakomicie, a to czytając im śmieszne fragmenty swoich książek, a to zagadki, a to wspólnie rymując… Za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymywały naklejkę, zakładkę bądź ilustrację z książek pisarza. Pan Wiesław pokazywał dzieciom w jaki sposób powstaje książka, jak wygląda okładka, rysunek, jak zamieszcza się pomiędzy rysunkami tekst, jak wygląda jeszcze nie podzielona na strony książka.

Po spotkaniu dzieci mogły nabyć książki autorstwa Wiesława Drabika i uzyskać na nich autograf pisarza. Dzieci pożegnały autora kwiatami.