Pisarka Magdalena Zarębska w Grabownie Wielkim

img_1-37W środę 18 września w Filii Bibliotecznej w Grabownie Wielkim odbyło się spotkanie z wrocławską pisarką Magdaleną Zarębską.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas IV-VI z miejscowej szkoły podstawowej pod opieką nauczycielek Iwony Rządkowskiej i Zofii Kulik. W czasie spotkania pisarka opowiadała dzieciom o swoich książkach. Pisze zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Bohaterką „Życia teoretycznego”, książki przeznaczonej dla czytelnika dorosłego, jest młoda rehabilitantka Sabina, zdominowana przez rodziców, która podejmuje pracę w ekskluzywnym domu starości „Pod Dębami”. Pani Magdalena jest wielką miłośniczką koni, mogłaby o nich mówić, czytać i pisać bezustannie, kocha także jazdę konną. Seria książek o Idzie opowiada właśnie o tych przesympatycznych czworonogach. Pisarka zadawała uczestnikom spotkania zagadki, był też mini teatr cieni, przedstawiający emocje. Zabawą pod nazwą „kareta, król z królową oraz woźnica” zachęciła dzieci do pracy w grupach. Za bardzo udane spotkanie dzieci podziękowały pisarce bukietem kwiatów, a Magdalena Zarębską żegnając się powiedziała „…do zobaczenia na ścieżkach”.