Pierwszy Dzień Wiosny w bibliotece w Goszczu

img_1-2221 marca w czwartek, uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Goszczu wraz z wychowawczynią Danutą Zając powitali dzień kalendarzowej wiosny w Bibliotece Publicznej.

Uczniowie z przejęciem opowiedzieli jak młodsze klasy w zimowej scenerii witały wiosnę i z ogromną przyjemnością spaliły Marzannę. Trzecioklasiści przynieśli ze sobą stroiki, wyklejanki i rysunki wielkanocne, z których powstała piękna wystawa. Głównym tematem spotkania były zbliżające się święta Wielkanocne. Bibliotekarka Dorota Markowska przeczytała fragment o Wielkanocy z książki ,,Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Uczniowie na podstawie lektury poznali tradycje świąteczne swoich rówieśników w Szwecji i porównali je z tradycjami w Polsce. W bibliotecznym turnieju Familiada, w którym wystąpiły cztery grupy: Krasnoludki, Koledzy, Łowcy i Kuzyni, wszyscy wykazali się ogromna wiedzą związana z treścią lektury, a nagroda były słodycze. Nie zabrakło też zabaw ruchowych. Dzieci poszukiwały ukrytych na półkach jajek, które potem ozdabiały różnymi technikami (kraszanki, pisanki i oklejanki). Na zakończenie spotkania wspólnie oglądaliśmy film pt. ,,Wiosna w Bullerbyn” na dużym ekranie.