Pasowanie na czytelnika w Grabownie Wielkim

img_2-95W Bibliotece w Grabownie Wielkim w piątek 14 marca odbyło się pasowanie pierwszoklasistów z tutejszej Szkoły Podstawowej na czytelników.

Po przywitaniu uczniów, wychowawczynię Panią Małgorzatę Nogę, oraz Dyrektor Szkoły Panią Renatę Szmajek, rozpoczęła się uroczystość. Na sygnał bibliotekarki ruszył pociąg do” krainy książek”- do biblioteki. W czasie podróży jej uczestnicy napotykali przeszkody,aby dojechać do celu podróży, należało je pokonać- odgadując zagadki. Odpowiedzią był zawsze bohater znanej baśni. Kiedy podróżni dojechali do celu , bibliotekarka przybliżyła dzieciom wiadomości jak powstaje książka. 18-tu pierwszoklasistów było gotowych do złożenia przyrzeczenia. Stojąc z podniesioną prawą ręką i dwoma palcami w górze, powtarzali za bibliotekarką słowa przyrzeczenia.Symbolu pasowania dokonała Pani Dyrektor, życząc dużo dobrego z korzystania z bibliotek. Kończąc uroczystość , dzieci otrzymały „Dyplomy Czytelnika”, wygrawerowane wizytówki z imieniem własnym, słodycze, oraz wiele ciepłych słów na przyszłość.

Galeria: