Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Pasowanie na czytelnika w Grabownie Wielkim

img_0052W czwartek 14 marca w bibliotece w Grabownie Wielkim odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej tutejszej szkoły.

Galowo ubrani pierwszoklasiści z wychowawczynią Ewą Łączewną weszli do biblioteki śpiewając piosenkę pt.”Wypożyczaj książki stale”. Bibliotekarka Halina Konarzewska zapoznała uczniów z regulaminem i zasadami wypożyczania książek.

Zanim zostali pasowani na czytelników, pierwszoklasiści musieli udowodnić, że potrafią czytać i wiedzą jak szanować książki. W tym celu pracując w grupach wykonali następujące polecenia: rozwiązali zagadki, których bohaterami były postacie bajkowe oraz wyrazy związane z biblioteką, podzielili książki leżące na stoliku, na te, które należą do zbiorów biblioteki szkolnej i publicznej, a także uzasadnili swój wybór, dopasowali ilustracje z bajek do odpowiednich tytułów, a na koniec przypomnieli zasady zachowania się w bibliotece i korzystania ze zbiorów.

Starsza koleżanka Agata Różańska przeczytała młodszym kolegom wiersz „Troski książki”. Po zaliczeniu wszystkich prób pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki i zostali pasowani na czytelników. Bibliotekarka kolejno wyczytywała imiona i nazwiska uczniów i pasowała ich na czytelników dotykając ramienia książką. Dyrektor szkoły Renata Szmajek wręczyła pamiątkowe dyplomy i zakładki. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne przeżycia związane z uroczystością na długo zostaną w ich pamięci.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up