Pasowanie na czytelnika w bibliotece w Goszczu

pasowanie_na_czytelnika_012W czwartek 24 marca br. odbyło się w Bibliotece Publicznej w Goszczu uroczyste „Pasowanie na czytelnika”uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Goszczu.

Przygotowani przez wychowawczynię panią Danutę Zając uczniowie, przyszli tego dnia do biblioteki odświętnie ubrani.

Pierwszoklasiści po przywitaniu przez bibliotekarkę zostali oprowadzeni po bibliotece, dowiedzieli się od czego pochodzi i jak wymawiać słowo biblioteka, o różnicy miedzy biblioteką a księgarnią, co to jest regał i półka, jakie i dla kogo są książki, gdzie się znajdują książeczki dla najmłodszych, a także zapoznali się z regulaminem i sposobem wypożyczania książek.

Następnie w holu biblioteki uczniowie oczekiwali na spotkanie z Wróżką (koleżanką ze starszej klasy), która mówiła o ciekawostkach i tajemnicach zawartych w bajkach. Dzieci odwdzięczyły się Wróżce piękną inscenizacją i piosenkami o książce.

Po występie uczniowie przez podniesienie dwóch palców, złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, przestrzegać obowiązków czytelnika i korzystać z rad i mądrości zawartych w książkach. Trwając w uroczystym nastroju pani wychowawczyni kolejno wyczytywała imiona i nazwiska uczniów, a bibliotekarka pasowała ich na czytelników dotykając ramienia książką.

Na zakończenie wizyty w bibliotece chętni uczniowie mogli wypożyczyć książeczkę, otrzymali zakładki, wiosenne kwiatki na biurko oraz słodycze. Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej i uroczystej atmosferze.