Otwarcie wystawy ZIEMIA Z NIEBA

12-418 lutego br. w Bibliotece Publicznej w Twardogórze odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pt.: ,,ZIEMIA Z NIEBA”. Ekspozycja składa się ze zdjęć, które ,,klikali” na platformie earthkam.ucsd.edu członkowie 12 Klubów Młodego Odkrywcy z województw: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Do akcji włączyli się również mieszkańcy naszej gminy: dzieci, młodzież oraz seniorzy. Opiekunem twardogórskiego KMO i koordynatorem projektu jest nauczycielka z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze Bożena Hołubka, która zainicjowała tę międzypokoleniową akcję w Twardogórze. Uczestnicy projektu otrzymali dyplomy i wyróżnienia z rąk Burmistrza Zbigniewa Potyrały oraz Burmistrza Ryszarda Gąsiora.

Wszystkich przybyłych powitała Dyrektor Biblioteki Publicznej w Twardogórze Beata Pięta, która następnie serdecznie podziękowała Dyrektorowi Gimnazjum nr 1 w Twardogórze Pawłowi Olszańskiemu, nauczycielom: Bożenie Hołubce, Zofii Jelonek, Ludmile Szymanek oraz astroamatorowi Henrykowi Krygielowi za ponad pięcioletnią współpracę, której celem było i jest propagowanie wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych wiedzy astronomicznej. Głos zabrał również dyrektor Paweł Olszański, który, z kolei, nie szczędził ciepłych, pełnych uznania słów pod adresem Biblioteki Publicznej w Twardogórze. W ramach wdzięczności przekazał na ręce Beaty Pięty album ze zdjęciami, wykonanymi przez uczestników projektu EarthKAM. Dyrektor Gimnazjum podziękował również Iwonie i Bogdanowi Szewczykom, właścicielom Fabryki Mebli ‘’BODZIO”  za zapewnienie przewozu wystawy ,,Ziemia z Nieba”, dzięki czemu ,,podróżuje” ona po różnych zakątkach Polski. Kilka słów na temat działalności Koła Astronomicznego wygłosił astroamator Henryk Krygiel. Z kolei Burmistrz Zbigniew Potyrała był zaskoczony, a zarazem zadowolony z faktu, że tak wiele osób w Twardogórze jest zaangażowanych w popularyzację wiedzy astronomicznej i swoją pasją ,,zaraża” zarówno młodszych, jak i starszych.