Otwarcie wystawy ,,Skrzynia pełna ludowości”

W czwartek, 20 kwietnia w Kuźni Kultury w Goszczu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy ludowych strojów regionalnych ,,Skrzynia pełna ludowości” zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze.

Wystawę otworzyła Dyrektor Beata Pięta, która powitała wszystkich zebranych. Następnie głos oddała Irenie Gołowacz, która opowiedziała o zamyśle wystawy, eksponowanych strojach ludowych oraz o historii zespołów, których stroje znajdują się na wystawie.
Otwarcie wystawy swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Paweł Czuliński, twardogórski Zespół Pieśni i Tańca ,,Skorynianie”, ,,Wodniczanki” z Goszcza oraz delegacje okolicznych zespołów: ,,Międzyborzanie”, „Bierutowianie Bis” i ,,Zawadiacy” z Sycowa. Wszystkie zespoły pojawiły się w swoich strojach, przez co w sali wystawowej zrobiło się iście ludowo i kolorowo.
Wystawę można zwiedzać w soboty i niedziele w godz. 14:00 – 18:00 do 15 maja. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.