Otwarcie wystawy „Ziemia z kosmosu”

img_3-136W poniedziałek 17 listopada odbyło się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze otwarcie wystawy fotograficznej „Ziemia z Kosmosu” połączone z drugim jesiennym wykładem astroamatora Henryka Krygiela na temat NASA i ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej), w ramach działalności Koła Astronomicznego.Wystawa jest pokłosiem projektu Eartkam, który rozpoczął się w lipcu br. NASA udostępniła niebo, aby z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mieszkańcy Ziemi mogli wykonywać zdjęcia poszczególnych jej obszarów. Spośród wielu Klubów Młodych Odkrywców do projektu przystąpił też KMO z twardogórskiego Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, którego opiekunką jest nauczycielka Bożena Hołubka. W projekcie wzięli udział także młodsi i starsi mieszkańcy gminy Twardogóra. W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków Paweł Olszański i biblioteki Beata Pięta, nauczycielki Zofia Jelonek i Ludmiła Szymanek, gimnazjaliści i mieszkańcy Twardogóry. Ze strony biblioteki podziękowania w postaci dyplomów za wieloletnią i owocną współpracę otrzymali: Paweł Olszański, Bożena Hołubka, Henryk Krygiel, Zofia Jelonek i Ludmiła Szymanek. Natomiast dyrektor Gimnazjum nr 1, w imieniu uczestników projektu i jego koordynatorki Bożeny Hołubki, wręczył dyrektor Beacie Pięcie album ze zdjęciami wykonanymi podczas realizacji przedsięwzięcia.

Galeria: