Otwarcie wystawy „MŁODZI ARTYŚCI TWARDOGÓRY”

197W poniedziałek 7 czerwca br. odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze uroczyste otwarcie wystawy „Młodzi Artyści Twardogóry”.

Prace plastyczne dzieci prezentowane na wystawie pochodzą z prowadzonego przez plastyczkę Joannę Chomiuk Ogniska Plastycznego Atelier 43 .
Ognisko działa na terenie Twardogóry od dwóch lat. W jego prowadzeniu wspiera panią Joannę swoim talentem i doświadczeniem emerytowana nauczycielka Danuta Wojtkiewicz. Na zajęciach, które mają za zadanie rozwijanie kreatywności i uwrażliwianie dzieci na sztukę, najmłodsi są zapoznawani z różnymi technikami plastycznymi: ceramiką, malarstwem, masą papierową, decoupagem, batikiem, witrażem i innymi. Na zajęcia przychodzą dzieci w wieku od 3 do 12 lat.
Na wystawie w twardogórskiej bibliotece zostało zaprezentowanych prawie 350 prac wykonanych przez młodych artystów. Są to między innymi: ceramiczne żółwiki, gekony i żmijki; motyle i anioły, a także ceramika użytkowa, wykonane z masy papierowej maski i koty, świnki i koty z gąbek, witraże z bibułki, rysunki na tkaninach, tekturach, brystolach i płótnach.
Na otwarcie wystawy przybyli licznie młodzi autorzy prac wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami i rodzeństwem oraz zaproszeni goście. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali prowadząca ognisko Joanna Chomiuk oraz burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj, który był również fundatorem poczęstunku dla gości biblioteki. Potem wszyscy podziwiali prace młodych artystów.
Plastyczka zaproponowała też dzieciom zabawę edukacyjną z puzzlami. Młodzi artyści mieli w grupach pokolorować poszczególne elementy puzzli, a następnie ułożyć z nich rysunki. Ułożone puzzle przedstawiały zabytkowe budynki Twardogóry.
Życzymy młodym artystom wielu radości przy tworzeniu ich małych dzieł sztuki. Miejmy nadzieję, że wśród tych dzieci kryje się talent na miarę Picassa, czy też Matejki.