Otwarcie wystawy „NASA udostępniła niebo”

img_1-195W piątek 26 lutego astronomia była wszechobecna w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze. O godzinie 15.30 odbyło się otwarcie wystawy „NASA udostępniła niebo”, w którym uczestniczyli gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, członkowie Klubu Młodego Odkrywce wraz z opiekunką Bożeną Hołubką oraz nauczycielka fizyki Zofia Jelonek.Pani Bożena przekazała bibliotece tablicę upamiętniającą misję z roku 2015. Na tegorocznej wystawie eksponowane były zdjęcia Ziemi wykonane przez mieszkańców gminy Twardogóra w ramach  50. i 51. misji.
Młodzi ludzie mieli też okazję do wysłuchania wykładu Piotra Nowaka „ O powstaniu Wszechświata” w ramach działalności Klubu Astro. Pan Piotr to nowa twarz wśród wykładowców Klubu, z wykształcenia psycholog, a z zamiłowania astronom i muzyk.

Galeria: