Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

OTWARCIE CZYTELNI

204Biblioteka Publiczna w Twardogórze dzięki uprzejmości i zrozumieniu pana burmistrza Jana Dżugaja dostała nowe pomieszczenie na parterze, które zaadaptowano jako Czytelnię.

Aby nie zatrzymywać się tylko na wypożyczaniu książek, biblioteka chce wyjść na przeciw potrzebom użytkowników i poszerzyć swoją ofertę o program adresowany do osób starszych. Oferta kulturalna i edukacyjna jest proponowana seniorom bezpłatnie. Chcemy też aby czytelnia była miejscem gdzie będzie można przeczytać prasę, pograć w szachy, wypić herbatę, podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem aby w świadomości społecznej pozostała miejscem przyjaznym i otwartym a dostępność do jej zbiorów i usług stwarzała równe szanse wszystkim użytkownikom. Księgozbiór wzbogacony będzie o książki mówione na płytach CD i książki z dużą czcionką, które służyć będą osobom z różnymi dysfunkcjami
Zrealizowanie tego projektu możliwe było dzięki zrozumieniu potrzeby modernizacji biblioteki. Unowocześnienie tej placówki zaowocuje zwiększeniem różnorodności organizacyjnych form pracy, zwłaszcza, że dążenie do usunięcia barier architektonicznych zawarte było w naszym Planie Rozwoju Bibliotek.
Podczas uroczystego otwarcia 17 września spotkali się emeryci i niepełnosprawni. Wstęgę w towarzystwie panów burmistrzów: Jana Dżugaja i Jana Bernackiego przecięła Marta Hanicka. Na twarzach naszych czytelników widać było radość i akceptację wobec naszych pomysłów o czym świadczy jeden z wpisów do Kroniki (…) ” na szczęście w Twardogórze jest ktoś kto pomaga w spełnianiu naszych marzeń”.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up