Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Opowiadenie o życiu Fryderyka Chopina czytał dzieciom burmistrz Jan Bernacki

211W dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina w Bibliotece Publicznej w Twardogórze Stowarzyszenie Viva Art przygotowało cykl spotkań dla dzieci pod hasłem „Znani twardogórzanie czytają dzieciom”.

Projekt ten przewiduje głośne czytanie fragmentów biografii Fryderyka Chopina przez znanych twardogórzan. Jako pierwszy czytanie zainicjował burmistrz Jan Bernacki, który zapoznał dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej z życiem i twórczością małego kompozytora.
O oprawę i nastrój zadbały bibliotekarki, które zrobiły wystawę książek o Chopinie dla dzieci i dorosłych. Znalazły się tam również prace rysunkowe uczniów ze szkoły podstawowej nr 3 i gimnazjum nr 2. Całość dopełniła projekcja obrazów i postaci małego Fryderyka puszczana ze slajdów, oraz muzyka którą maluchy słuchały między wierszami. W trakcie spotkania był z nami mały kompozytor wycięty z tektury, który siedział przy zaaranżowanym fortepianie, a nastrój spotkania sprawił, że dzieci improwizowały grę na papierowych klawiaturach.
Poprzez wykorzystanie różnych form prezentacji i aktywny udział dzieci mamy nadzieję, że czytanie rozbudzi w nich ciekawość świata, nauczy myślenia i ułatwi naukę, a wspólne działanie na rzecz dzieci zaspokoi potrzeby edukacyjne i kulturalne.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up