Ogólnopolska Akcja Czytelnicza – Czytamy z SERCEM – II edycja

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Serca.

Z tej okazji twardogórska biblioteka wzięła udział w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji „Czytamy z sercem”. W wydarzeniu wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze. Bibliotekarki przygotowały scenkę teatralną pt. „Serce Misia” oraz warsztaty na temat zdrowego żywienia. Dzieci uczyły się rozpoznawać zdrową żywność za pomocą zmysłów oraz podczas gry memory. Nie mogło zabraknąć aktywności ruchowej przy muzyce. Zaproszony gość – dietetyk Grażyna Białek przeczytała bajkę „Dwa Królestwa” i wytłumaczyła dlaczego zdrowe nawyki żywieniowe oraz ruch są tak ważne dla naszego serca. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani zdrowym i pysznym jabłkiem. Akcja zakończyła się wspólnym „Spacerem Serc”.