Obserwujemy ptaki w Dolinie Baryczy w ramach grantu „DOBRE CZASY”

015-222 czerwca 2012 r. realizatorzy projektu „Dobre czasy” w liczbie 50 osób – wyposażeni w lornetki pojechali na obserwację ptaków do Grabownicy k/Milicza.

Z wieży widokowej w obecności ornitologa zgłębialiśmy tajniki przyrody, obserwując przez lornetkę i lunetę: perkozy, łabędzie, dzikie kaczki, gęsi zbożowe, orły bieliki, bociany. Największym i najmilszym wydarzeniem wycieczki było zaobserwowanie przelatujących orłów bielików.
W drodze powrotnej obejrzeliśmy najstarsze ruiny zamku w Miliczu, spacerowaliśmy po zabytkowym parku przy Szkole Leśnej w tymże mieście, popatrzyliśmy na rzekę Barycz słuchając krótkiego komentarza ornitologa, a na koniec wycieczki odwiedziliśmy kończący się plener w Goszczu przy zabytkowym, starym Zamku.
Uczniowie wraz z opiekunami byli zmęczeni, ale i zadowoleni z harmonogramu i przebiegu wycieczki.

Jadwiga Wołkowska

stopka_jpg_20110915_1615615190