Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

O Powstaniu Styczniowym w Grabownie Wielkim

Przypadająca w bieżącym roku 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego była okazją do ogłoszenia przez filię biblioteczną w Grabownie Wielkim konkursu historycznego na temat tego wydarzenia.

Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas V i VI tutejszej Szkoły Podstawowej. Arkusz z pytaniami przygotowała bibliotekarka Halina Konarzewska. Na dziesięć pytań trzeba było odpowiedzieć pisemnie do 15 lutego br. Prace uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Ewa Łączewna, nauczycielka historii, Iwona Rządkowska, polonistka oraz Halina Konarzewska, bibliotekarka. I miejsce w konkursie zdobyła Magdalena Gojny, drugie Krzysztof Bednarski, a trzecie Paulina Opala. We wtorek 26 lutego laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Twardogórze, a z historii najwyższą ocenę.

Oczekiwania konkursowe zostały spełnione, wiedza o Polakach i ziemiach polskich w drugiej połowie XIX wieku przypomniana i przez uczestników utrwalona.

Tymczasem Biblioteka w Grabownie Wielkim ogłasza kolejny konkurs „Znam wiersze Juliana Tuwima”, który będzie okazją do zaprezentowania przez dzieci umiejętności plastycznych.


Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up