O małych zwięrzątkach i koniach opowiadał Emilian Pogorzelak

005-5W poniedziałek 14 stycznia odbyła się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy trzecia pogadanka lekarza weterynarii Emiliana Pogorzelaka poświęcona małym zwierzętom i koniom.

Na spotkanie z weterynarzem przyszli uczniowie uczęszczający na Kółka przyrodnicze w Szkołach Podstawowych nr 1 i 2 w Twardogórze pod opieką pań Barbary Kałańdziak i Marty Kozioł-Skrzypczak.

Styczniowa pogadanka na temat małych zwierząt była kontynuacją grudniowego wykładu. Pan Emilian przybliżył młodym ludziom hodowlę w domu: ptaków, owadów i pajęczaków. Omówił wymagania „lokalowe” i żywieniowe tych „milusińskich”, a także koszta ich zakupu oraz utrzymania.

Współcześnie koń nie służy już do ciężkich prac polowych, coraz więcej osób interesuje się hippiką, coraz częściej też stać nas na utrzymanie swojego własnego konia w celach rekreacyjnych. Weterynarz zwrócił też uwagę, na ważną rolę jaką pełnią konie w terapii osób niepełnosprawnych.

Na zakończenie młodzi miłośnicy fauny podpowiedzieli jakimi tematami jeszcze się interesują.