O finansach w bibliotece w Goszczu

005-3W bibliotece w Goszczu zakończył się już II moduł kursu „ O finansach… w bibliotece”.

W kursie uczestniczy pięć osób 50+, w tym dwie korzystające z własnego laptopa.

Na spotkaniach jest duże zainteresowanie tematem, a zakładanie konta internetowego i płacenie rachunków przez Internet wywołało wiele dodatkowych pytań i poszukiwań w sieci.

Atmosfera jest bardzo przyjazna. Seniorzy są zadowoleni i chętnie dzielą sie swoimi doświadczeniami  ze współpracy z różnymi bankami. Okazuje się, że banki mają zupełnie różne naliczania odsetek, prowizji i zabezpieczenia. Dobrze więc w grupie w czasie dyskusji porównać np. opłaty za prowadzenie kont i przelewy, a także sprawdzić od razu te wiadomości w Internecie.

Ponieważ kurs jest podzielony na pięć spotkań, przed goszczańskimi Seniorami pozostały jeszcze trzy , na których omawiane będą tematy związane z lokatami, kredytami, kartami płatniczymi, ubezpieczeniami oraz ciekawostki dotyczące banku centralnego. Szkolenie będzie trwało do końca lipca, a na ostatnim spotkaniu zostaną rozdane certyfikaty i materiały szkoleniowe.