O bibliotece i o Dolinie Baryczy

1-49Na małą lekcję biblioteczną i zajęcia z programu „Edukacja dla Doliny Baryczy” przyszły do Biblioteki Publicznej,  w czwartek 7 marca, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola pod opieką wychowawczyni Anny Jasińskiej.
Maluchy z grupy „Pszczółki” wysłuchały opowiadania Johanne Mercier „Kamyczek w bibliotece”. Treść książeczki posłużyła im do pozyskania wiadomości o bibliotece i konieczności szanowania książek. W czasie zajęć dzieci poznały też z pomocą książeczki Bożeny Hołubki „Urodziny karpia Milusia”, pacynek i kukiełek – ośmiu wspaniałych z Doliny Baryczy. Zajęcia poznawcze były przeplatane zabawami ruchowymi: cztery pory roku z linką, podłoga-sufit, smik-smak-smok, gimnastyka ze zwierzakiem. Na zakończenie dzieci ułożyły domino „Zwierzęta leśne i ich rodziny”.

Na pożegnanie dzieci otrzymały od bibliotekarki drobne upominki.