Nietolerancja pokarmowa – wykład z Katarzyną Brzazgoń-Dzięcioł

img_2-15123 marca br. w Bibliotece Publicznej w Twardogórze odbyło się spotkanie z dietetyczką i psychodietetyczką, Katarzyną Brzazgoń-Dzięcioł.

W spotkaniu udział wzięły twardogórskie czytelniczki. Prowadząca wyjaśniła czym w ogóle jest nietolerancja pokarmowa, w jaki sposób się objawia, jak można ją rozpoznać i jak należy się odżywiać, wiedząc, jakich produktów nasz organizm nie toleruje. Katarzyna Brzazgoń-Dzięcioł zaznaczyła, że najlepszym testem badającym nietolerancję pokarmową są swoiste  testy pokarmowe, które monitorują poziom przeciwciał IgG w klasach 1-4. Średni lub wysoki poziom tych przeciwciał wskazuje na nietolerancję na dany produkt.  Objawy nietolerancji pojawiają się od 7 do 72 godz po ich spożyciu, a z  ichnasileniem może być związane pojawienie się różnych problemów zdrowotnych, m.in. zaburzenia żołądkowo-jelitowe, dermatologiczne, neurologiczne, oddechowe, psychologiczne, mięśniowo-szkieletowe.

Galeria: