Nauka języka rosyjskiego w bibliotece

img_6852Młodzi twardogórzanie z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków pod kierunkiem nauczycielki Gabrieli Gratzke po raz kolejny odnieśli sukces  w konkursie Historycznym Wiedzy  o Rosji „BIAŁE NOCE”.

W finale czwartej edycji konkursu znaleźli się Aleksandra Cieślik i Paweł Kuriata. W nagrodę młodzi ludzie pojadą w czasie wakacji na dwutygodniową wycieczkę do Petersburga.

W poniedziałek 11 czerwca rozpoczęły się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze, prowadzone przez nauczycielkę Nadiję Łomanową-Barańską w ramach wolontariatu, lekcje języka rosyjskiego dla laureatów konkursu. Pani Nadija, której pomaga ośmioletnia córeczka Olga, zaoferowała Oli i Pawłowi miesięczną naukę języka Puszkina i Tołstoja, aby choć trochę przybliżyć młodym ten piękny język i uatrakcyjnić ich pobyt w Petersburgu poprzez możliwość porozumiewania się z jego mieszkańcami.