Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Narodowe Czytanie 2019

1-747 września br. w kościółku św. Trójcy i Matki Boskiej w Twardogórze odbyło się Narodowe Czytanie Nowel polskich. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze już po raz siódmy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku cała Polska czytała nowele autorstwa m.in. Bolesława Prusa, Marii Konopnickiej, Władysława Stanisława Reymonta i wielu innych wybitnych polskich pisarzy.

W zabytkowym, pełnym czytelniczego klimatu miejscu, tekst Katarynki Bolesława Prusa przybliżyli zebranym: Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Paweł Czuliński, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Bucyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Mieczysław Kowalski, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Twardogórze Beata Pięta, radni Mirosław Adamczyk oraz Przemysław Paprocki, a także koalicjantki biblioteki Maria Knefel i Dorota Śliwak. Z kolei dzieło Henryka Sienkiewicza pt. Sachem odczytały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Goszczu.

Na koniec uczestnicy spotkania wzięli udział w teście wiedzy o polskich nowelistach i ich dziełach. Zwieńczeniem imprezy była degustacja specjałów kulinarnych.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up