Nagrody rozdane

img_001-9W środę 27 marca odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze rozdanie nagród w gminnym konkursie plastycznym „Baranek Wielkanocny”. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj, który ufundował pierwsze nagrody dla laureatów.

Jury konkursowe w składzie: Dorota Banasiak-Franc, Zofia Szczepaniak, Danuta Wojtkiewicz i Jan Wieczorek obradowało w poniedziałek 18 marca br, oceniło 232 baranki i przyznało w sześciu kategoriach nagrody oraz wyróżnienia. Wśród przedszkolaków pierwszą nagrodę burmistrza przyznano Dawidowi Kowalskiemu ze Świetlicy Środowiskowej w Moszycach, drugą Jakubowi Nóżce ze SP w Goszczu, trzecią Agnieszce Dryce z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, a wyróżnienia Kacprowi Kaczmarkowi i Alanowi Mackiewiczowi z Miejskiego Przedszkola oraz Piotrowi Hłądzyńskiemu z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej. W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę burmistrza otrzymała Julia Muzyka ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą Mateusz Paluszek ze Świetlicy Środowiskowej w Sosnówce, trzecią Kacper Gierus ze SP w Goszczu, natomiast wyróżnienia Weronika Leguła, Hanna Babij, Julia Duchnik, Maria Babij i Kacper Obiegło z „dwójki” oraz Karol Maślanka z Goszcza. W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pierwsza nagrodę burmistrza zdobyła Julia Henczel, a drugą Sylwia Ruszkiewicz ze SP nr 2. Wyróżnienia przyznano Robertowi Kulikowi ze SP w Grabownie Wielkim, Dominice Dwornikowskiej z „jedynki” i Martynie Piskozub z „dwójki”. Spośród gimnazjalistów pierwsza nagrodą burmistrza wyróżniono Michała Molińskiego, drugą Izabelę Wolną z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, a trzecią Adriannę Marszałek ze Świetlicy Środowiskowej w Domasławicach. Wśród uczniów szkół średnich nagród i wyróżnień nie przyznano. W kategorii rodzinnej przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody burmistrza Oli Kamzol z mamą Katarzyną i Jakubowi Gajewskiemu z rodzicami. Druga nagroda przypadła Szymonowi Wieczorkowi z mamą, trzecia siostrom Karinie i Aleksandrze Szymańskim ze Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi Goszczańskiej, a wyróżnienie Aleksandrze Mozol i Wiktorii Woźniak ze Świetlicy Środowiskowej w Grabownie Małym. Ponadto przyznano dziesięć małych wyróżnień: Sebastianowi Zalewskiemu z mamą Katarzyną z Łaziska, Mateuszowi Cyga i Hannie Nowak z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, Oliwii Durman ze Świetlicy Środowiskowej w Sosnówce, Zuzannie Jarmużek i Damianowi Mateusiakowi ze SP w Goszczu, Amelii Noga ze SP w Grabownie Wielkim, Aleksandrze Molińskiej ze SP nr 2 w Twardogórze, Krzysiowi Kałańdziakowi z siostrą Kasią z Twardogóry oraz Patrykowi Myśliwcowi z mamą z Grabowna Wielkiego.

Nagrody książkowe i rzeczowe oraz gminne gadżety wręczał laureatom burmistrz Jan Dżugaj oraz pani Zofia Szczapaniak z jury konkursowego. Burmistrz złożył też wszystkim obecnym życzenia zdrowych i ciepłych Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii.

Wystawę będzie można oglądać w bibliotece do 20 kwietnia.