“Moja biblioteka przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej” – lekcje europejskie dla młodzieży

W dniach 21 i 23 maja w czytelni odbyły się lekcje europejskie, w których uczestniczyli uczniowie  z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze.

Ci młodzi ludzie nie znają rzeczywistości, w której Polska nie należała do Unii Europejskiej. Urodzili i wychowują się będąc nie tylko Polakami, ale i obywatelami UE. Podczas zajęć poruszaliśmy ważne tematy, które dostarczyły wiedzy w następujących obszarach:

1. Jak działa Komisja Europejska?
  2. Wybory do Parlamentu Europejskiego
  3. Co dla każdego z nas, ale i naszego regionu robi Unia?
  4. Oferta wolontariatu europejskiego i Europejski Korpus Solidarności
  5. Discover EU czyli przygoda dla 18latków!

Podczas lekcji młodzież korzystała z rzetelnych źródeł informacji, które znajdują się w Internecie. Aktywnie zaangażowała w zadania, które zostały przed nimi postawione: nie tylko wyszukała potrzebne informacje, ale także w ciekawy sposób zaprezentowałam wyniki pracy na forum klasowym.

Uczniowie poznali zasoby Kącika Europejskiego, który powstał w bibliotece i wyposażony jest w  aktualną i wartościową literaturę, gry i komiksy na tematy europejskie.

————————————————–

Lekcje zostały zorganizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus we współpracy z twardogórską biblioteką.