Misiowego świętowania w Goszczu ciąg dalszy..

img_1-69Dzisiaj w środę 27 listopada do biblioteki przyszła klasa pierwsza Szkoły Podstawowej w Goszczu wraz z wychowawczynią Panią Danusią Zając na dalsze misiowe świętowanie w tym tygodniu. Dzieci oczywiście przyniosły swoje misie duże, mniejsze, małe i malutkie. Każdy miś to oddzielna historia pochodzenia, inne imię i inna okazja podarowania.  Okazało się, że część misiów była podarowana przez  Pana Burmistrza  z okazji uroczystości pasowania na ucznia.

Były misie polskie, zagraniczne, misie od cioci, od babci i starszego rodzeństwa, misie Puchatki,  Yogi,  Koralgole,  Pluszowe,  Gumisie,  Polarne , białe, szare rude i brązowe. Każdy uczeń przyniósł również na kartce A4 własnoręcznie stworzonego misia różną techniką, z których powstała nowa wystawa. Podczas spotkania uczniowie bawili się świetnie z misiami, których było bardzo dużo w całej bibliotece. Razem ze swoimi przytulankami wysłuchali jednego z opowiadań A. Milne „Kubuś Puchatek” czytanego przez bibliotekarkę. Po wysłuchaniu bajeczki wszyscy pięknie rozwiązali  zagadki łącznie z konkursem „Wyjadanie miodku- wylizywanie miodu z talerzyka tylko za pomocą języka….”. Zwycięzca konkursu  otrzymał gromkie oklaski. Było również podrzucanie podczas zabawy „Misiowe figle, tańczenie w parach do piosenek o misiach,  porządkowanie napisów do misiowych przyjaciół i ich pokarmów, taniec z misiem na gazecie i wreszcie na koniec usypianie misiów w kolorowym kocu. Nie zabrakło oczywiście krótkiego filmu o misiu Uszatku wyświetlanego na dużym ekranie. Ponieważ były to bardzo ciekawe i wyczerpujące zajęcia wszystkie dzieci z ochotą częstowały się słodkościami i z radosnym śpiewem opuściły bibliotekę.