Mikołajek górą – głośne czytanie w bibliotece

img_2500a

W czwartek 7 kwietnia gościły w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze dzieci z klas IV-VI ze S.P. nr 3 pod opieką wychowawczyni Jadwigi Wołkowskiej na głośnym czytaniu.

Bibliotekarka z działu dla dzieci i młodzieży czytała dzieciom fragment książeczki Sempe i Gościnnego „Mikołajek” p.t. Palę cygaro. Po lekturze był czas na przeanalizowanie tekstu i dyskusję o zgubnych konsekwencjach nałogu tytoniowego. Potem przeczytaliśmy wspólnie kilka „Rad nie od parady” Małgorzaty Strzałkowskiej. Ale siła przyciągania Mikołajka była tak mocna, że wróciliśmy do lektury i wszyscy z przejęciem wysłuchali fragmentu „Najmilsza pamiątka”, który dotyczył szkolnej fotografii.

Po spotkaniu dzieci posiliły się czekoladkami, a wszyscy uczestnicy głośnego czytania otrzymali od bibliotekarek wielkanocne pisanki na pikach.