,,Mieszkańcy Doliny Baryczy w fotografii Wiesława Dzięgielewskiego”.

db5Biblioteka Publiczna w Grabownie Wielkim serdecznie zaprasza do oglądania wystawy „Mieszkańcy Doliny Baryczy w fotografii Wiesława Dzięgielewskiego”. Wystawa jest jednym z elementów realizowanego przez Klub Seniora pod patronatem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze grantu „Odkrywanie Doliny Baryczy przez dużych i małych”.

Ekspozycja składa się z barwnych fotografii przedstawiających zachowania ptaków i ssaków żyjących w Dolinie Baryczy. Wiesław Dzięgielewski jest mieszkańcem Twardogóry i należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Fotografią zajmuje się od 2008 roku, kiedy to kupił pierwszą lustrzankę i zafascynował się podpatrywaniem przyrody. Swoją pasję realizuje w wolnym czasie, zaszywając się gdzieś w szuwarach, lesie czy nad stawami na terenie Dolinie Baryczy. W 2012 roku został fotografem roku ZPFP z Okręgu Dolnośląskiego za zdjęcie pt. Zwada, które przedstawia dwa jelenie podczas walk godowych. Między innymi to zdjęcie można podziwiać na wystawie w Grabownie Wielkim. Ciekawostką jest fakt, że fotografie Wiesława Dzięgielewskiego ilustrują najnowszy przewodnik po naszej małej ojczyźnie p.t. „Przez stawy i lasy Doliny Baryczy”.

Wystawę w grabowiańskiej bibliotece będzie można oglądać do połowy października w godzinach pracy placówki.