Mądra Mysz w Grabownie Wielkim

We wtorek 12 listopada dzieci ze SP w Grabownie Wielkim spotkały się w Bibliotece Publicznej na głośnym czytaniu książeczki z serii „ Mądra Mysz” pod tytułem „Mam przyjaciółkę dentystkę”.

Wraz z bohaterem książki Darkiem dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat gabinetu dentystycznego, a także naszego uzębienia i konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Natomiast 19 listopada na czytaniu opowiadania „Mam przyjaciela strażaka” spotkali się sami chłopcy bardzo zainteresowani tematem. Dzieci pilnie słuchały wszystkich informacji na temat wozów strażackich, sprzętów używanych przez strażaków i przebiegu samej akcji ratowniczej. Książki z serii „Mądra Mysz” to nie tylko wspaniała lektura do wspólnego rodzinnego czytania, ale także skarbnica praktycznej wiedzy dla dzieci.