Maria Jolanta „Mariola” Zimnicka w Goszczu

img_1-42„Serduszko puka w rytmie cza – cza” w Goszczu. Pod takim tytułem 17 października, odbyło się kolejne czwartkowe spotkanie dla Seniorów goszczyńskiej biblioteki, która realizuje projekt Akademii Orange dla Bibliotek z cyklu ”Spotkania z pasjami”. Bohaterką wirtualnego spotkania na żywo, była Maria Jolanta „Mariola” Zimnicka, która jest twórcą i koordynatorką jedynego w Polsce, Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku.  Pani Maria Jolanta Zimnicka lubi jak mówi się do niej Mariola. Jest bardzo otwartą, pełną  ciepła osobą. Kocha ludzi i szuka kontaktu z nimi. Sama jest bardzo aktywną osobą i chętnie zaraża innych swoją pasją i pozytywnym podejściem do życia innych. Jak powtarza to taniec nauczył ją patrzeć na świat poprzez różowe okulary. Poprzez taniec wyraża swoje emocje oraz swoją osobowość. Taniec stał się również dla niej terapią podczas trudnych chwil, które przyszło jej przeżyć. Teraz sama propaguje ideę terapii poprzez taniec i pomaga seniorom przechodzić przez trudne momenty w ich życiu. Jak mówi, taniec jest modlitwą nóg.   Podczas spotkania, Pani Mariola podkreślała również, że ruch nie tylko pozwala zrzucić kilka kilogramów, wzmocnić mięśnie czy walczyć z bólem kręgosłupa, ale również wpływa na umysł i poprawia samopoczucie. Niektóre aktywności fizyczne, takie jak taniec, wymagają ponadto udziału innych osób. Dzięki uczestnictwu w takich formach ruchowych, realizujemy swoje potrzeby bycia z innymi. Pytana o przepis na utrzymanie zgrabnej i zdrowej sylwetki, z uśmiechem odpowiedziała że wystarczy, dużo tańca i humoru. To wszystko można osiągnąć na potańcówkach i spotkaniach towarzyskich. Warunkiem jest jednak chęć uczestnictwa i przełamanie barier nikomu niepotrzebnego wstydu. Bohaterka spotkania pokazała też  jak wspaniale tańczy i uczyła podstawowych kroków do rock and rolla, cza czy i rumby.
Kolejne spotkanie w bibliotece w Goszczu, już w  czwartek 25 października z żeglarzem Romanem Zamyślewskim.   Serdecznie zapraszamy 🙂