Mała książka – wielki człowiek 2021

Już po raz czwarty Biblioteka Publiczna w Twardogórze zaprasza swoich czytelników w wieku przedszkolnym do udziału w programie "Mała książka - wielki człowiek".

Edycja programu w roku szkolnym 2021-22 jest przeznaczona dla dzieci urodzonych w latach 2015 -18.
Każdy młody czytelnik, podczas pierwszej wizyty w bibliotece, otrzymuje tzw. „wyprawkę czytelniczą” składającą się z:
– książeczki „Pierwsze czytanki dla…”,
– broszury dla rodziców”Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”,
– karty małego czytelnika, na której nakleja kolorowe zwierzaczki, które otrzymuje po każdej wizycie w bibliotece zakończonej wypożyczeniem książki.
Na każde dziecko, które nazbiera 10 nalepek czeka imienny dyplom.
Projekt uzupełnia ogólnopolska kampania promocyjna, realizowana w mediach publicznych i społecznościowych. Również na bibliotecznym Facebooku znajdują się informacje na jego temat.