Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Małgorzata Żółtaszek w twardogórskiej bibliotece

074W czwartek 16 maja na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy przyjechała do Twardogóry młoda, wrocławska pisarka Małgorzata Żółtaszek. Na spotkanie z pisarką przyszli do biblioteki drugoklasiści ze SP nr 2 im. Jana Pawła II wraz z wychowawczynią Lillą Gmyrek.

Pani Małgosia debiutowała w październiku ubiegłego roku książką „Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki”, potem wydała „O Mateuszku, który bał się ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki”. Książki młodej pisarki dotyczą problemów i kłopotów, które bardzo często nurtują małe dzieci i co najważniejsze podpowiadają jak sobie z nimi radzić.

Czwartkowe spotkanie w bibliotece zostało podzielone na trzy części, najpierw dzieci zabawiły się w wydawanie książki, potem wspólnie opowiedziały historię „O Michałku i pięciu skrzatach z Krainy Zmysłów”, a na końcu gimnastykowały się przy wesołej piosence.

Pani Małgosia nie ukrywa, że dziecięce pomysły i fantazja, są dla niej nieustanną inspiracją do wymyślania nowych zabaw na spotkania autorskie, opowiadań i historyjek. Żywiołowość drugoklasistów tak ujęła pisarkę, że zaproponowała dzieciom napisanie krótkiej historyjki, której bohaterami będą wszyscy uczniowie z klasy.

Dzieci podziękowały pisarce za bardzo dynamiczne i nieco szalone spotkanie kwiatami, a pisarka chętnie dedykowała swoje książki młodym czytelnikom.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up