Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Magia Halloween

img_3889Tegoroczne spotkanie dotyczące kostiumowego święta, szczególnie rozpowszechnionego w Stanach Zjednoczonych, gdzie każdy obywatel ma wręcz obowiązek wcielić się w postać jakiegoś straszydła, ducha, bądź czarownicy, odbyło się w czwartek, 20 października br. w Bibliotece Publicznej w Twardogórze.

W ramach zajęć lekcyjnych, do ,,bibliotecznego domu strachów” przyszły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Twardogórze, pod opieką wychowawczyni, pani Beaty Fijałkowskiej. Halloweenowe fascynacje rozpoczęły się o godz. 8.15. Wszystkich przybyłych gości powitały serdecznie biblioteczne stażystki- Małgorzata Pawlik i Marta Mazepa, po czym wprowadziły dzieci w nastrój grozy, a jednocześnie zabawy, który od tego momentu towarzyszył każdemu uczestnikowi. Prowadzące spotkanie, krótko i zwięźle, a zarazem niezwykle wyczerpująco przedstawiły historię Halloween, przechodząc następnie do pytań, na które odpowiadały chóremdzieci. Zabawy i konkursy, w których uczestniczyli młodzi przedstawiciele miasta, wywoływały wiele, jakże pozytywnych emocji. Konkurencja cieszącą się największym zaangażowaniem, polegała na łowieniu jabłek w misce z wodą, posiłkując się przy tym jedynie zębami i ustami. Wszyscy pękali ze śmiechu, gdy owoc był pozbawiony tzw. ogonka, bowiem wówczas łowiący próbował wyciągnąć jabłko w tak dziwaczny sposób, strojąc przy tym tak kosmiczne miny, że nie sposób było pozostałym zachować przysłowiową, ,,pokerową twarz”.

Kolejnym zadaniem, w którym dzieci popisały się swoją aktywnością fizyczną, dotyczyło znalezienia ukrytych w bibliotecedyni z literami, z których mieli oni ułożyć dwa wyrazy: halloween i duch. Drugoklasiści zaskoczyli wszystkich, gdy niespełna po pięciu minutach wykonali całe zadanie. Po ,,przygodach” i konkurencjach ruchowych, dzieci mogły się wykazać zdolnościami manualnymi. Przy wspólnym stole, przyozdobionym nietoperzami, dyniami i nastrojowymi świeczkami, zaczęli malować i wyklejać postacie typowo halloweenowe, zapał każdego był wielki, w związku z czym, wszyscy poradzili sobie z tą ,,misją” co najmniej na piątkę.

Na koniec magicznego spotkania, każdy z uczestników otrzymał słodkości ukryte w miotle halloweenowej czarownicy oraz maskę nietoperza.

Zadowolenie dzieci z przybycia do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze na Halloween było widać na każdym kroku, a zwłaszcza wówczas, gdy spotkanie dobiegło końca i ciężko było im wracać do szkoły. Miejmy nadzieję, że przez rok radość młodych ludzi z przybycia na otoczone niesamowitą aurą tajemniczości i grozy halloweenowe spotkanie, nie ostygnie, ale będzie równie wielka.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up