Lista 100 oraz konferencja Umiejętności Cyfrowe 2023

Bibliotekarka pracująca na co dzień w czytelni internetowej twardogórskiej biblioteki   - Katarzyna  Sztul  otrzymała nominację do Listy 100 za działalność na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych za rok 2022.

W związku z tym została zaproszona do udziału w konferencji Umiejętności Cyfrowe 2023.  Wydarzenie odbyło się 6 marca na Wydziale Prawa i Administracji UKSW w Warszawie.

W szóstej edycji Listy 100 zgłoszono 192 kandydatury i choć nasza kandydatka  nie znalazła na liście to sama nominacja jest dużym wyróżnieniem dla niej oraz Biblioteki.

Podczas konferencji  poruszana była tematyka  przyszłości  kompetencji cyfrowych polskiego społeczeństwa. Dyskutowano o Polityce Cyfrowej Transformacji Edukacji – dokumencie przygotowywanym w MEN oraz Planie Rozwoju Kompetencji Cyfrowych, który powstał w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zagadnienia omawiano  w kontekście europejskiego planu „Digital Decade – the EU policy programme 2030” oraz środków FERS.