Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera

052-213 marca do twardogórskiej biblioteki licznie przybyła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze pod opieką pań nauczycielek: Doroty Bachor, Wandy Zabawy i Dominiki Krawczyk.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”, którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ścieżki zawodowej pod kątem postępu technologicznego.

W ramach spotkania uczniowie mieli szansę posłuchać i porozmawiać z młodym profesjonalistą Wojciechem Syrockim, absolwentem Politechniki Gdańskiej na kierunku Automatyka i Robotyka oraz pomysłodawcą projektu RoboCAMP.pl – edukacyjnych zajęć z zasad programowania przeznaczonych dla dzieci. Zaproszony gość opowiadał na czym polega jego praca, o przebiegu swojej kariery zawodowej, predyspozycjach, które są przydatne w kierowaniu przedsiębiorstwem i o satysfakcji jaką daje posiadanie własnej firmy.

Uczniowie poza wysłuchaniem gościa mogli sprawdzić się w quizie dotyczącym nowinek technologicznych i sytuacji na rynku pracy, opisali anonimowo na karteczkach co zainspirowało ich na spotkaniu, czego nowego się dowiedzieli, pojawiły się takie wypowiedzi jak ciekawa osoba prowadzącego i zaskakujący postęp w dziedzinie nowych technologii.

Młodzież mogła dostrzec nowe zasoby wiedzy i możliwości jakie daje rynek pracy w dziedzinie nowych technologii.