Leśnik Piotr Gorzelak na spotkaniu w Goszczu

img_1-52W poniedziałkowe przedpołudnie 28 października do Biblioteki Publicznej w Goszczu została zaproszona klasa VI z miejscowej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią Roksaną Moczulską na spotkanie z leśnikiem Piotrem Gorzelakiem pracownikiem Nadleśnictwa Oleśnica Śląska.Spotkanie odbyło się w ramach grantu „Odkrywanie Doliny Baryczy przez dużych i małych”. Pan Piotr opowiadał dzieciom o budowie lasu, swojej pracy, a także o zagrożeniach jakie może stwarzać dla lasu człowiek. Swoją pogadankę leśnik  przeplatał ciekawostkami o zwierzętach, ptakach i wszelkiej roślinności. Widać było, że młodzi ludzie są zorientowani w temacie, ponieważ świetnie odpowiadali na zadawane przez gościa pytania albo trafnie wyciągali wnioski z podanych informacji. Szeroka dyskusja rozwinęła się na temat budowy gleby, poszczególnych jej warstw, grzybni, ściółki, runa leśnego oraz roślin chronionych. Uczniowie zdobyli sporo ciekawych informacji na temat lasów goszczańskich i całej Doliny Baryczy. Dowiedzieli się m.in. że gniazduje tutaj bielik, rosną różne rodzaje storczyków.Jako podziękowanie za ciekawy wykład uczniowie wręczyli panu Piotrowi prezent- niespodziankę:).